Tedavi ve Konfor Standartları

 Hastalarımızın pansumanları uzman hekimlerimizin gözetimi altında yapılır. Sterilite ve hijyene maksimum özen gösterilir.

 Hastaların ulaşım sıkıntılarını azaltmak için 6+1 kişilik özel dizayn edilmiş 2006 model VW Transporter marka araç 110 kiloluk güçlü şoförüyle hizmettedir.

Hastalar kapı önüne kadar geldikten sonra klinik içine alınmaları, pansuman odasına alınmaları, HBO kabinine alınmaları, servis aracına alınmaları için personel tarafından sedye kullanılır. Bu sayede bilinci açık ve koopere hastalara birinin refakat etmesi gerekmez.

Tedaviye gelemeyen herhangi bir sebeple evden çıkamayan hastalarımıza isterlerse evde pansuman hizmeti verilir. Bu sayede hastaların HBO tedavisi olmadığı günlerde  pansuman için kliniğe gelmelerine gerek kalmaz.

Hastalarımızın takibini yapan kliniğimiz dışı hekimlere hastalar düzenli hazırlanmış takip dosyaları hastalara verilerek gönderilir. Bu sayede hastanın bilgisi olmayabileceği konularda da hekimin bilgisiz kalması önlenir.

Yara bakımında alçı yerine kullanılan ve hastanın konforunu arttıran air walker gibi özel botlar (hava balonlu plastik Bot) veya askılar, özel üretim ayakkabılar vs kliniğimizce diğer kurumlardan hızlıca temin edilir. 

Tüm hastalarımızın takip ve tedavileri ile muhasebe işlemleri kullandığımız MedMan adlı yazılımla yapılır; bu sayede hastaların yara fotoğraflarından, laboratuar sonuçlarına, yapılan işlemlere, hemşire, doktor gözlemlerine ulaşmak, bunları basmak, fax ile göndermek dakikalar içinde yapılabilir.

Dışarıdan hastasının takibini yapmak isteyen tüm hekimlere kliniğimizin kapıları  açıktır. Bu sayede birden çok branşta takibi gereken hastaların tek merkezden takibi  yapılabilir. 

Tedavisi tamamlanan hastalara tüm tedavi dosyası klasörde teslim edilir.

Diyabetik yara gibi problemli hastalara ve yakınlarına hazırlanan dosyalarda dikkat etmeleri gereken noktalar yazılı ve görsel bilgi olarak verilir. Hastalara ayak ve tırnak bakımında nasıl hareket etmeleri uygulamalı olarak gösterilir.

Kronik ayak yarası olan hastaların yaralı ayaklarına günlük düzenli bakım yapılırken, sağlam ayaklarını da haftalık bakım yapılır ve bu sayede hastanın da ayak bakımını nasıl yapacağı öğretilir.

Hasta yakınlarının bekleme sırasında rahat ve konforlu olabilmeleri için 30 metrekare içinde ücretsiz çay servisi olan alan bekleme salonu tahsis edilmiş olup, bu sayede hasta yakınlarının da rahat etmesi sağlanır.